Přihlásit k odběru newsletterů a akčních slev.

Také to už děláte raději sami?... Příběh č.7

Majitelé firem chtějí do své firmy získat ideální osoby, za které by byli ochotni i připlatit. Většina z vás hledají tyto vlastnosti: praxi, vzdělání...

Když se seberete a navštívíte alespoň 100 provozoven a dáte se do řeči s lidmi jako já, co zjistíte? Že je málo těch, které byste chtěli zaměstnávat ve své firmě! Ale občas narazíte i na takové, kterým by jste rádi nabídli místo a ještě jim připlatíte.

Většinou jsem ale narazil na tyto lidi:

1) vystudovali daný obor a mají přístup, že když to vystudovali, tak by byla hloupost to nedělat. Často se ohání papírem a myslí si, že už nemají co se učit a každý na ně čeká. Jak je to u Vás? Jaké lidi přitahujete Vy? Hledáte-li možnosti čtěte níže. 

2) lidé, kteří studovali úplně jiný obor, ale protože si chodili v době studií přivydělávat, tak už ze zvyku u toho zůstali. Vůbec je to už nebaví, ale udělat změnu a vydat se jinou cestou je pro ně těžké.

3) Známosti jsou také běžným příkladem, ale umět rozdělovat pracovní vztah a přátelství je opravdová výzva pro obě strany, jak pro nadřízeného, tak i pro podřízeného. Zneužívání a ztráta respektu ze strany zaměstnance je častá a pustit si kvůli známosti zaměstnance příliš k tělu, je ze strany nadřízeného často velká chyba. Většinou se naruší vztahy a málokterý šéf dokáže toto ustát.

4) když nepřestanete nikdy hledat, najdete vzácné výjimky, je jich málo, když je najdete, hledejte dál, zjistíte že najdete další a tím vytvoříte kvalitní tým.

S čím se setkáváte VY?
Při rozhovorech s majiteli v našem obchodním oddělení často slýcháváme povzdech nad tím, že nejsou kvalitní lidi.
Často ale zkusili někoho nového jen tehdy, když zrovna o někoho přišli.

Majitelé firem chtějí do své firmy získat ideální osoby, za které by byli ochotni i připlatit. Většina z vás hledají tyto vlastnosti:

 • praxi, vzdělání, známosti
 • musí mít pozitivní přístup
 • musí dokázat samostatně přemýšlet
 • nepotřebuje každodenní vedení
 • umí se vcítit do pozice zákazníků
 • dokáže sebevědomě a přesvědčivě vystupovat před zákazníky
 • nepožaduje stále více peněz
 • nezakládá svou vlastní firmu ve stejném oboru
 • musí mít na to školu, atd…..

Opravdu si myslíte, že toto je to nejdůležitější? Na co se zaměřujete VY, při výběru nového spolupracovníka? Většina z Vás dělá pořád dokola stejnou chybu. Zaměřujete se na praxi, vzdělání, známosti a další méně podstatné věci.

Co ve skutečnosti hlavně potřebujete odhalit, jsou charakterové vlastnosti člověka! 

Školský systém není zdaleka “škola hrou“ a od narození jsme ovlivňováni okolím. Úcta, respekt, uznání, samostatnost, pracovitost, zodpovědnost, iniciativa a další patří mezi charakterové rysy, které nás ve škole nenaučili, proto je třeba se zaměřit při výběru nového pracovníka hlavně na osobnostní charakter, než spoléhat na diplomy, praxi, nebo známosti!

Potřebné znalosti si každý může doplnit, jeho charakterové rysy se málokdy změní!

Ps: Jaký osobnostní charakter mají Vaši lidé? Je třeba u Vás udělat změnu a najít lidi se správným charakterem? Než přijmete nového člověka, prověříte postup Vašeho výběrového řízení?

Napište mi na info@gastro21.cz v čem Vám tento článek pomohl. Jakou zkušenost máte Vy? Snažíme se pomoci zaměstnancům a majitelům, jak to vidíte Vy, jste proti tomu?

TIP:
Uložte si tento článek do diáře a studujte ho znova s odstupem času 90 dní. Zažijete něco skvělého...Udělejte to!

Těště se na další článek s názvem:
Byl jsem totálně v šoku... Také stojíte na dvou březích?

 

autor: Milan Harazím

Akce Caffe21 + sirup ZDARMA!

 • k 1kg kávy 1 sirup ZDARMA
 • výběr příchuti necháme na Vás

Zahřejte se Hot drinkem


Ochutnejte naše Hot tea

na výběr máme zelený, černý a bílý čaj


V minulém díle:

V jedné provozovně jsem oznámil, že už jim na to ....Příběh č.6

Je přece vysoce pravděpodobné, že pokud jsme ještě nedostali jídlo, že budu chtít něco dalšího k pití...